Christopher Walken

Ronald Walken

8,1
37 246 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christopher Walken

Podobieństwo

użytkownik usunięty

Według mnie Christopher Walken jest bardzo podobny do Jona Voighta. Zawsze miałam problemy z rozróżnieniem tych dwóch.

eee... no tak... nie pij tyle

użytkownik usunięty
Kamecha

Pisałam to na trzeźwo. .........................

Moim zdaniem jak najbardziej jest podobny do Voight'a. W Pulp fiction była pewna że to on :o

Sindalain

jako że jesteście tylko kobietami, a kobiety głupie są, przymknę oko na to uderzające "podobieństwo" :)

użytkownik usunięty
Kamecha

ok, dziękujemy żeś taki miłosierny. ..........................

Kamecha

szowinista...............................................

Kasia17

no ba! nie dość, że szowinista to jeszcze prawicowiec, konserwatysta i homofob :D

Kamecha

konserwatyzm nie jest taki zły............

Kasia17

jeśli ktoś lubi konserwy...

Kamecha

jeśli nie przesadzono z ilością produktów.......;-)

Kasia17

produktów, produktów... jakich produktów? to niewinna konserwa

Kamecha

"Niewinność jest dla jednych cnotą, dla innych wadą". ;-)

Kasia17

"jestem pacyfistą a moje hobby to pacyfikacja" :D

Kamecha

zastanawiam się czy pacyfizm ma z tym wszystkim coś wspólnego czy po prostu chciałeś coś o sobie napisać? ;-)

Kasia17

to taka mała dygresja z mojej strony :)

Kamecha

Dlaczego uważasz, że kobiety są głupie? ........

Kasia17

stwierdziłem to po obserwacji waszych zwyczajów, zarówno codziennych jak i godowych a na żywieniowych skończywszy

Kamecha

A dlaczego faceci Twoim zdaniem są mądrzejsi?

Kasia17

nie wiem dlaczego tak jest, takimi stworzyła nas matka natura :)

Kamecha

wiesz co, zabawny jesteś....................

Kasia17

zabawny, przystojny i inteligentny, staram się jak mogę :D

Kamecha

to nie miał być komplement;-)...........

Kasia17

no chyba nie krytyka? :D
chyba nas znosi ciut na prawo, nie uważasz :)

Kamecha

po tym co powiedziałeś to może być tylko krytyka;-P
zauważyłam, że znosi:-)

Kasia17

Kamecha, wymiatasz ;p

Kamecha

Jako że jesteś tylko mężczyzną wielu rzeczy prawdopodobnie nie dostrzegasz :] przykład? Ile kolorów rozpoznaje kobieta, a ile mężczyzna. Albo na co zwraca uwagę mężczyzna, kiedy poznaje się z kobietą? Tego to już chyba nie muszę pisać :p ujmijmy to tak, że różne części ciała. A na to niekoniecznie da się "przymknąć oko" ;)

rzeczywiście, jak byłam młodsza to też mi się mylili, ale to było dawno temu ;)

użytkownik usunięty
JustLikeJoanne

Tak. Mi się oni mylą, bo jestem młoda :)

Nie bardzo rozumiem po co była ta cała powyższa wymiana "myśli"(?) - bo na pewno nie na temat. Ponieważ (jak twierdzisz) jesteś młoda - to Ci się obaj Panowie mylą. Ale to dlatego, bo po prostu bardzo mało o ich rolach wiesz, niewiele z nich widziałaś (wiek usprawiedliwia) - i obaj blondyni, niebieskoocy, najczęściej zaczesani do góry - no to niby podobni. Ale bardzo łatwo się przekonać, jak bardzo się różnią. Pod dwoma względami - i to w zupełności wystarczy, żeby ich nigdy nie mylić:)
1.URODA
W tym celu należy wygrzebać z netu po dwa zdjęcia - nie w charakteryzacji, ale prasowe lub prywatne - Walkena i Voighta, kiedy byli młodzi (lata70) i obecne.
- Młody Voight - miał urodę i mimikę "najpiękniejszego z całej wsi", twarz naiwniaka, niezdradzającą cienia inteligencji.
- Młody Walken - miał urodę lekko tkniętą rysem kobiecym, co przy jego przenikliwym spojrzeniu i fryzurze niezwykle gęstych, sztywnych włosów - sprawaiło, że jego uroda wydawała się mocno niepokojąca (i to było zawsze niemiłosiernie wykorzystywane przy obsadzaniu go w kolejnych rolach).
- Stary Voight - z biegiem lat na twarzy złagodniał, nabrał wyglądu sympatycznego, zadbanego staruszka, tatusia i dziadka (co zupełnie nie przekłada się na jego rzeczywisty wizerunek prywatny, ale to zupełnie inna bajka).
- Stary Walken - niestety nie starzeje się "pięknie". Wiek wyostrzył w jego rysach wszystko, co niepokojące i pozornie) agresywne, a nieprzerzedzone, sterczące do góry włosy tylko pogłebiają ten efekt (i to również zupełnie nie przekłada się na jego rzeczywisty wizerunek przywatny - bo jest to facet niezwykle sympatyczny, uroczy, "normalny", o nieprzeciętym poczuciu humoru, wielkiej autoironni i wyczuciu absurdu).
2. DOROBEK AKTORSKI
- Voight zagrał w życiu w zasadzie tylko dwie świetne role w "Midnight cowboy" i "Powrót do domu" - wszystkie pozostałe odbębnił, lub całkiem olał i położył. Cokolwiek z nim się nie obejrzy - to można się tylko zastanawiać, co taka miernota robi w kolejnym "głośnym" filmie. Dodatkowym (poza zawodowym) minusem jest fakt, że sprezentował światu filmu i mediów swoją słynną córkę - ale to już nie tylko jego zasługa, więc ten minus tak na marginesie.
- Walken od samego początku kariery każdą najmniejszą nawet rolą wbija widza w fotel. Facet potrafi zagrać (a nawet zatańczyć, bo zaczynał jako tancerz:) - WSZYSTKO. Oprócz za każdym razem co najmniej bardzo dobrych ról, serwuje widzom mistrzostwo świata w epizodach. Z reguły nawet parominutowym występem na ekranie - rozkłada resztę obsady na łopatki. Że wymienię tylko parę nowszych: "Prawdziwy romans", "Pulp fiction", "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Człowiek w ogniu", "Jeździec bez głowy", "Polowanie na mysz".
Żeby zapamiętać, kim jest John Voight musisz koniecznie obejrzeć "Midnight cowboy" i "Powrót do domu" - bo po pozostałych rolach nie zostanie ci nawet cień wspomnienia:(.

lilo61

Solidnie odrobiona praca domowa. Osobiście nie uważam, żeby Walken na zdjęciach był podobny do Voighta.

yyy... ja tam podobieństwa nie widzę. na pewno pan Walken jest dużo przystojniejszy od Voighta wg mnie

izak

No są podobni są...ale raczej nie do tego stopnia żeby ich mylić xDD

Zresztą wiem co ich różni ;) Walken zapada w pamięć nawet jeśli się pojawia w kilkusekundowej scenie...jest genialny ^^ epizodem zmienia film ...

Kamecha, tępię homofobów... A podobni nie są. Fu. Voight to przy Walkenie mało znaczący robaczek.

ssasa

też mi się mylą xDD strasznie podobni sa do siebie

lilly405

nigdy nie miałam kłopotów z rozróżnieniem ale też mi sie zawsze wydawali podobni ;-)

moim zdaniem mają podobny typ urody, tyle że Voight jest chyba nieco okraglejszy :)

kaede_3

Nie wydawali mi się nigdy podobni, ale jakiś rok temu widziałem film na żywo i nie wiem czemu, ale byłem przekonany, że gra tam Voight, okazuje się, że Walken:)

Ja bym go nie pomyliła, ale moja siostra myślała, że to John był w teledysku Madonny "Bad Girl" ja jej powiedziałam, że to Christopher xD

x_Mari_x

Kamecha swietne teksty ;)
witaj w klubie meskich wrednych szowinistycznych konserwatywnych swin ;)
vivat ciemnogrod :)

Jeśli ktoś jest podobny do (młodego) Walkena, to będzie to Barry Pepper.

Dokładnie ! Ja mam tak samo. Przez pewien czas myślałam, że to Christopher jest ojcem Jolie..

A z której strony są podobni? :D

Nie uważam żeby byli bardzo podobni, ale ja sama kiedyś myślałam że walken to voight jak byłam młodsza. Nie mam pojęcia czemu:) I

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones