Rozdzielenie
powrót do forum 1 sezonu

Cześć. Chyba każdy po obejrzeniu tego serialu wie, że jest tutaj dużo niewyjaśnionych wątków. Mnie natomiast najbardziej zastanawia ten dotyczący obrazów które malował alter Irvinga przedstawiających korytarz z windą. Prawdopodobnie jest to winda zjeżdżająca na poziom testów, ponieważ widzimy dokładnie taką samą scenerię kiedy to pani Casey jest tam odesłana. Czy macie na ten temat jakieś teorie? Może ja ominąłem jakiś ważny element który choć w małym stopniu by to wyjaśniał? Dlaczego alter Irvinga który kompletnie nie wie jak wygląda jego praca zna dokładny wygląd tego korytarza? Dlaczego tych obrazów jest tak dużo? Dlaczego podczas ich malowania towarzyszą mu takie emocje?

ocenił(a) serial na 8
ziolkowski

p. CASEY jest wysłana na tzw. testy bo Cobel uważa, że traci swoją świadomość rozdzielenia (zaczyna Mark kogoś jej przypominać) widać to po kontakcie wzrokowym. Wydaje mi się, że Irving również stracił przez chwilę działanie chipa i zaczeło się dociekanie w świecie realnym kim jest jego kumpel z drugiego działu, oraz pewnie pozostały pozostałości z pamięci typu właśnie korytarz testów. Serial TOP. Czekam na 2 sezon

ocenił(a) serial na 9
ziolkowski

To nie jest wada techniczna chipa. Po prostu podświadomość człowieka jest tym, nad czym "inżynierowie dusz" z Lumon nie mają władzy. To dzięki niej w umyśle Irvinga malarza pojawiają się skojarzenia z drugiego życia w korpo (korytarz). Podobnie to działa w drugą stronę (omamy, w których korpo-Irving widzi czarną farbę ze świata zewnętrznego). Na tej samej zasadzie Mark na sesji zdrowotnej lepi z gliny drzewo, które kojarzy mu się ze śmiercią żony, której bliskość on wyczuwa jako że siedzi ona z nim w jednym pomieszczeniu.

ocenił(a) serial na 10
potas13

Piękna interpretacja. Zgadzam się.

ziolkowski

To ja zadam pytanie dotyczące Irvinga właśnie - pomijając obrazy, które faktycznie wskazują na jakąś działalność podświadomości, bardziej zastanawia mnie mapa, którą znalazł w kufrze - jest tam m.in. zaznaczone miejsce zamieszkania Burta. Czy jest jakiś pomysł na to dlaczego "outie" Irvinga akurat ten adres (jako jeden z kilku) zaznaczył na tym planie miasta? Czy tu też zagrała podświadomość?

ocenił(a) serial na 8
divadni

Ja też szukam na to odpowiedzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones