PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10070}

Taśmy prawdy

The Anderson Tapes
6,8 902
oceny
6,8 10 1 902
Taśmy prawdy
powrót do forum filmu Taśmy prawdy

Wg mnie bardzo zacny obraz. Czy jak na Lumeta słabo - nie mi oceniać, ale osobiście jestem bardzo zadowolony. Film jest stosunkowo oryginalnie nakręcony i bardzo interesujący fabularnie. Obsada jest znakomita, podobnie jak muzyka i zdjęcia. Bardzo podobała mi się również realizm przedstawienia akcji policyjnej (choć wydała mi się lekko durna i nie przemyślana). Nasi złodzieje byli charyzmatyczni (zwłaszcza Connery, Benjamin, Balsam i Walken), ale nie budzili też większej sympatii. Tak więc kciuków za nich nie trzymałem. Powiedziałbym wręcz, że było mi obojętne, jak się zakończy film. I wcale nie uważam, aby to było źle. Byłem ciekaw co się stanie, jak rozwinie się sytuacja, ale nie trzymałem z żadną ze stron i było mi z tym dobrze.
Z początku myślałem, że film niesie ze sobą jakąś myśl odnośnie "życia na podsłuchu" - wszędzie kamery, podsłuchy, szpiedzy - zero prywatności. Jednak z czasem film zamienił się w dość rozrywkowy, stylowy film o złodziejach, fabularnie mogący przywodzić na myśl twórczość Melville'a. Warto obejrzeć, nawet jeśli fajerwerków nie ma.

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

Zgadzam się z przedmówcą. Świetny klasyk, z drobnym przesłaniem.
Jeśli chodzi o zachowanie policji "durne i nie przemyślane" to sądzę, że policja w tamtych czasach nie miała doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu akcji, tak samo amatorsko zachowywali się gliniarze np. w "Pieskim popoludniu" z A.Pacino ;), SWAT dopiero wtedy raczkował (wg Wikipedii powstał w 1968).
Film polecam wszyskim bo to dobre, lekkie kino, a dla fanów Connery'ego to pozycja obowiązkowa.

Leeon_2

wiesz może co ma wspólnego z tym filmem "Pierwszy śmiertelny grzech", bo jest tu w powiązanych?

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Moze nie najlepszy Lumet ale wart obejrzenia - swietny jak zawsze Connery, mlody Walken, niezla fabula, nadal widac reke mistrza.

ocenił(a) film na 6
domo18

Rzeczywiście młody Walken... chyba najwcześniejszy film w jego dorobku, który można jeszcze gdzieś znaleźć. Uroda jak u panienki z dobrego domu - te loczki i koszulki :) Teraz wygląda drań trochę inaczej, ale też nieźle.

TangoAndWaltz

wiesz może co ma wspólnego z tym filmem "Pierwszy śmiertelny grzech", bo jest tu w powiązanych?

ocenił(a) film na 6
McLlovin

Niestety nie.

domo18

wiesz może co ma wspólnego z tym filmem "Pierwszy śmiertelny grzech", bo jest tu w powiązanych?

kangur_msc_CM

wiesz może co ma wspólnego z tym filmem "Pierwszy śmiertelny grzech", bo jest tu w powiązanych?

ocenił(a) film na 4
McLlovin

Wiem, ale nie powiem.

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Ten film ma wspólną postać, a mianowicie inspektora Delaney'ego. W "Taśmach prawdy" jest postacią epizodyczną, w "Pierwszym śmiertelnym grzechu" jednak gra pierwsze skrzypce. Jednocześnie oba filmy są adaptacjami powieści Lawrence'a Sandersa, w których Delaney również jest wspólną postacią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones