PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3929}

Armia Boga

The Prophecy
6,6 19 600
ocen
6,6 10 1 19600
5,7 3
oceny krytyków
Armia Boga
powrót do forum filmu Armia Boga

Jak dla mnie cholernie nowatorski pomysł - 1995 rok, z którego później próbowano nieudolnie kopiować (film GABRIEL, choćby).
Oczywiśćie gra aktorska na najwyższym poziomie - WALKEN, WIRGINIA MADSEN, ERIC STOLTZ, nieznany jeszcze wtedy (mogę przekręcić) VIGO MORTENSTERN, i fantastyczna AMANDA PLUMMER (miała swoje parę minut ;) )- ALE JAKIE PARĘ MINUT!!!.
Film właśnie obejrzałem sobie po raz -nasty. Dziwię się ludziom, którzy mówią, że nudą z ekranu wieje. Może trzeba mieć odpowiednią wrażliwość i jak się widzi przy filmie dopisek: "horror" spodziewać się czegoś więcej niż, morza krwi zalewającego gałki oczne...
Film jednak stał się klasykiem i najmniejszym akurat wyznacznikiem jest to że ma 4 kontynuacje...
Klimat, napięcie, aktorstwo i TO COS, co sprawia, że pamieta się go długo po projekcji.
I największe zaskoczenie! Sprawdziłem dziś filmografię reżysera tego filmu i jest to JEDEN JEDYNY FILM JAKI WYREŻYSEROWAŁ!!! Napisał jeszcze scenariusz do NIESMIERTELNEGO z Connery'm i Lembertem (który dla mnie też jest klasykiem i świetnym kinem), ale w zasadzie niewiele więcej zrobił!!! Jak dla mnie niestety stracony talent :/
I tą refleksją się żegnam bo mie sen moży ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
neposz_2

Dokładnie.Dopisać jeszcze trzeba że film powstał dość dawno gdzie raczej taka tematyka nie była czymś standardowym.

ocenił(a) film na 7
helsinger

nadal nie jest chyba czymś standardowym, co prawda tematy Bóg/szatan i poboczne były już chyba wałkowane na wszystkie strony, ale akurat z takim rozwiązaniem zetknęłam się tu po raz pierwszy ;)

neposz_2

Gabriel opowiada zupełnie inną historię, także bardzo ciekawą. Nie można teraz wszystkich filmów z pogranicza religii zlekceważyć, mówiąc, że są kopiami Armii Boga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones